List rektora do społeczności

Publikujemy list prof. Alojzego Z. Nowaka, rektora UW, do społeczności uczelni w sprawie pomocy dla osób pochodzących z Ukrainy.

Szanowni Państwo,

chciałem Państwu raz jeszcze serdecznie podziękować za wszystkie inicjatywy, które Państwo oddolnie podjęliście i podejmujecie wobec naszych Przyjaciół z Ukrainy. Są one i cenne, i potrzebne.

Centrala na szczeblu kanclerskim zidentyfikowała już prawie wszystkie możliwości pomocy mieszkaniowej i administracyjnej, a na szczeblu rektorskim pomocy finansowej, stypendialnej oraz edukacyjnej i badawczej.

Od dziś rozpoczyna działalność powołany przeze mnie sztab kryzysowy, którego zadaniem będzie przede wszystkim racjonalne gospodarowanie przeznaczonymi na pomoc potrzebującym zasobami materialnymi UW, sprawne prowadzenie akcji pomocy i poszukiwanie rozwiązań wszelkich problemów, które prawdopodobnie jeszcze nadejdą.

Oczywiście Wasze działania i inicjatywy są jak najbardziej wskazane i potrzebne. Zapraszam do współpracy.

Dziękując raz jeszcze za wszystko pozdrawiam i pozostaje z wyrazami szacunku.

Alojzy Z. Nowak
Rektor

28 lutego, w związku z atakiem Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, został powołany Sztab Kryzysowy ds. Ukrainy na Uniwersytecie Warszawskim. Przewodniczącym sztabu jest prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW, zastępcami przewodniczącego: Robert Grey, p.o. kanclerza UW oraz prof. Sławomir Żółtek, prorektor UW ds. studentów i jakości kształcenia.

Do zadań sztabu będzie należało m.in.: organizowanie pomocy o charakterze materialnym dla osób potrzebujących w związku z sytuacją kryzysową oraz wsparcia psychologicznego dla pracowników, studentów i doktorantów dotkniętych konfliktem, jak również zapobieganie sytuacjom kryzysowym i reagowanie w przypadku ich wystąpienia na uczelni.

Zarządzenie nr 28 rektora Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 28 lutego 2022 r. w sprawie powołania Sztabu Kryzysowego ds. Ukrainy na Uniwersytecie Warszawskim (pdf) >>

Źródło: www.uw.edu.pl

Data publikacji: 28 lutego 2022